• Nasiona Mrozoodpornej Agawy Górskiej - Agave Montana

Mrozoodporna Agawa Górska - Agave Montana

Ilość nasion
8.95
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Orlen paczka 9.99
Paczkomat InPost 15
Kurier InPost 16
Kurier DPD 16
Kurier InPost Pobranie 19
Kurier DPD Pobranie 20
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 537948713

Zostaw telefon

Nasiona Mrozoodpornej Agawy Górskiej - Agave Montana

Agave Montana nazywana również Agawa Górska pochodzi z górskich regionów północno-wschodniego Meksyku, gdzie występuje na wysokościach przekraczających 2500 metrów nad poziomem morza. Jej naturalne siedlisko to chłodne, górskie lasy. Agawa Górska jest uznawana za mrozoodporną agawę, która może przetrwać w polskim klimacie.

Agave montana osiąga średnicę około 1,5 metra. Rośliny te rosną stosunkowo wolno ale nawet gdy są niewielkie potrafią wyglądać imponująco.

Charakterystyczną cechą Agave montana są jej grube, mięsiste liście zakończone ostrym kolcem, które układają się w gęstą, symetryczną rozetę. Liście mają ciemnozieloną barwę z niebieskim odcieniem i często pojawiają się na nich białe, podłużne linie.

Agave montana jest unikatowa ze względu na swoje naturalne środowisko, które znacznie różni się od typowych pustynnych lub tropikalnych siedlisk innych gatunków agaw. Jej zdolność do przetrwania w chłodniejszych, bardziej wilgotnych warunkach sprawia, że jest to interesujący gatunek dla każdego pasjonata roślin pustynnych.

Uprawa Agave Montana

Agawa Górska jest jednym z bardziej mrozoodpornych gatunków agaw, może przetrwać niskie temperatury do około -15°C, co czyni ją odpowiednią do uprawy w chłodniejszych klimatach, gdzie inne gatunki agaw mogłyby nie przetrwać bez specjalnej ochrony.

Nasiona agawy górskiej są niewielkie i delikatne. Przed wysiewem należy moczyć przez 24 godziny. Kiełkują bardzo łatwo.

Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione z dobrze przepuszczalną, żyzną glebą. Idealna do uprawy w ogrodach skalnych oraz jako roślina ozdobna w suchych ogrodach. Wymaga umiarkowanego podlewania, dobrze toleruje wilgotność, ale nie nadmiar wody. Gleba powinna być wilgotna, ale nie mokra.