• Nasiona Agawy Pustynnej - Agave Deserti var. Deserti

Nasiona Agawy Pustennej - Agave Deserti var. Deserti

Ilość nasion
7.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Orlen paczka 9.99
Paczkomat InPost 15
Kurier InPost 16
Kurier DPD 16
Kurier InPost Pobranie 19
Kurier DPD Pobranie 20
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 537948713

Zostaw telefon

Nasiona Agawy Pustennej - Agave Deserti var. Deserti

Agave deserti var. deserti to jedna z odmian agawy, znana również jako agawa pustynna. Gatunek ten należy do rodziny agawowatych (Agavaceae) i jest charakterystyczny dla suchych, pustynnych obszarów.
Agave deserti var. deserti pochodzi z południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych oraz północnego Meksyku, gdzie rośnie na pustyniach Sonora i Mojave.

Roślina tworzy rozetę sztywnych, mieczowatych liści, które mogą być od zielonych do niebiesko-zielonych, często z woskowym nalotem, co pomaga minimalizować utratę wody. Liście zakończone są ostryżmi kolcami.
Agave deserti var. deserti może osiągnąć do 1 metra wysokości i 2 metrów szerokości, tworząc gęste, rozłożyste rozety.

Uprawa Agawy Pustynnej

Agave deserti var. deserti jest umiarkowanie odporna na mróz, może wytrzymać krótkotrwałe spadki temperatury do około -9°C, jednak lepiej jest ją chronić przed mrozem poprzez uprawę w donicach, które można przenieść do wnętrz lub zastosowanie ochronnych pokryć na zimę.

Preferuje pełne słońce i bardzo dobrze przepuszczalną, piaszczystą lub żwirową glebę. Jest rośliną bardzo odporną na suszę, wymaga minimalnego podlewania, tylko podczas bardzo długich okresów bez opadów. Jest to roślina o wolnym tempie wzrostu, typowe dla wielu sukulentów przystosowanych do trudnych warunków pustynnych.