• Nasiona Agawy Cielistej - Agave Mitis (Celsii)

Agawa Cielista - Agave Mitis (Celsii)

Ilość nasion
7.20
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Orlen paczka 9.99
Paczkomat InPost 15
Kurier InPost 16
Kurier DPD 16
Kurier InPost Pobranie 19
Kurier DPD Pobranie 20
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 537948713

Zostaw telefon

Nasiona Agawy Cielistej - Agave Mitis

Agave Mitis nazywana również Agave Celsii lub Agawą Cielista pochodzi z centralnych regionów Meksyku, gdzie rośnie na skalistych zboczach i w suchych lasach.

Roślina tworzy atrakcyjną rozetę z szerokich, mięsistych liści, które mają unikalny, niebiesko-zielony kolor. Brzegi liści są gładkie, co jest niezwykłe dla agaw, które często mają ostre ząbki. Agave mitis var. mitis zwykle osiąga około 1 metra wysokości i szerokości. Jest to stosunkowo mała agawa, idealna do mniejszych ogrodów lub jako roślina doniczkowa.

Agave Mitis bez wątpienia wyróżnia się od pozostałych agaw swoim kształtem liści oraz ich delikatną strukturą. Agave Mitis sprawia wrażenie aksamitnej.

Agave mitis, znana również jako Agave celsii, była długo klasyfikowana pod różnymi nazwami, co spowodowało pewne zamieszanie w jej identyfikacji i klasyfikacji. Ostatecznie, po przeprowadzeniu dokładniejszych badań genetycznych i morfologicznych, większość botaników zgadza się co do jej obecnej klasyfikacji.

Uprawa Agawy Cielistej

Agave mitis jest stosunkowo odporna na mróz w porównaniu z innymi agawami. Może tolerować temperatury do około -5°C, choć najlepiej jest ją zabezpieczyć przed bardziej ekstremalnymi warunkami zimowymi. W Polsce zalecamy uprawę w donicach, dzięki temu roślinę będzie można schować przed mrozami do domu lub cieplejszego pomieszczenia. Latem może zdobić ogród, balkon lub taras.

Preferuje pełne słońce do lekkiego cienia. Najlepiej rośnie w dobrze przepuszczalnej, piaszczystej lub żwirowej glebie. Wymaga umiarkowanego podlewania; należy pozwolić glebie na wyschnięcie między podlewaniami. Nadmierne podlewanie może prowadzić do gnicia korzeni.